Kredyt bankowy

Kredyt bankowy wybrany z doradcą stwarza mniejsze ryzyko przepłacenia

Kredyt bankowy przeznacza się na różne cele. Jedni kupują za kredyt bankowy dom, inni mieszkanie albo działkę (choć to zdarza się rzadziej, najczęściej transakcja obejmuje kupno działki i budowę domu ze środków jednego kredytu).

Ze względu na wielkość obciążenia i czas zobowiązania kredyt hipoteczny jest bardzo poważną inwestycją. W grę wchodzą setki tysięcy złotych, które pożyczkobiorca zobowiązuje się spłacić najpóźniej za 20-25 lat (choć niektóre banki przyznają kredyt mieszkaniowy na dłuższy okres). Taka perspektywa może paraliżować, dlatego tak ważne jest, żeby wybrać odpowiedni kredyt bankowy.

Liczą się też inne czynniki, ale ich do końca nie można przewidzieć. Wszystko zależy od sytuacji, w tym także od zdarzeń na rynku finansowym, w gospodarce globalnej i w branży, w której działa podmiot zaciągający kredyt bankowy. Może się zdarzyć, że osoba biorąca kredyt bankowy zostanie zwolniona z pracy albo jej firma będzie mieć takie problemy, że upadnie. Takich zdarzeń nie sposób przewidzieć na pewno, choć wszyscy chcieliby ich uniknąć.

Trzeba więc rozsądnie podejmować decyzję o kredycie. Wskazane jest doradztwo, najlepiej specjalisty od finansów. Idealnie by było, żeby doradzał nam fachowiec od kredytów hipotecznych. Wtedy na pewno podejmiemy trafną decyzję i wybierzemy najbardziej odpowiedni bank, który przyzna nam niedrogi kredyt bankowy.